Ciekawostki i porady

naturBlog

Słów kilka o peelingach

Pielęgnacja spersonalizowana najlepsza dla Twojej skóry - kosmetologia Jastrzębie
W pracy kosmetologa zajmującego się terapiami skór problematycznych peelingi chemiczne to główne narzędzie. Ich różnorodność sprawia, że możemy je dopasować do każdego rodzaju skóry. Działanie peelingu chemicznego, nazywanego również kwasem, uzależnione jest od jego pH, stężenia, kondycji cery oraz schematu terapii gabinetowej. Dzisiaj chciałabym Wam przybliżyć działanie peelingów, które stosuję na co dzień w naturSkin. Miłej lektury :)

Kwas salicylowy

Kwas, który dobrze przenika przez barierę naskórkową. Posiada działanie przeciwzapalne, sebostatyczne i antybakteryjne. Idealnie nadaje się do skór trądzikowych, łojotokowych, ze stanem zapalnym. W naturSkin znajdziesz go w zabiegach Nanili Acne Ili Peel, Bio-Re-Peel, terapii łączonej MelanoSTOP oraz Deep Phyto Peeling.

Kwas glikolowy

Peeling o małej cząsteczce, dobrze przenikający do skóry właściwej. Posiada właściwości stymulujące powstawanie nowych włókien podporowych skóry, dlatego jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zmarszczek, blizn oraz utraty jędrności. Kwas glikolowy ujednolica koloryt skóry i wygładza jej powierzchnię. W naturSkin znajdziesz go w zabiegach BioRePeel oraz Deep Phyto Peeling.

Kwas TCA

Silny kwas, który penetruje do głębokich warstw skóry właściwej. Bardzo dobrze wygładza, ujędrnia, spłyca zmarszczki, blizny i rozstępy. Posiada również właściwości rozjaśniające skórę. W naturSkin znajdziesz go w zabiegu BioRePeel.

Kwas laktobionowy

Kwas o dość dużej cząsteczce, wolniej penetrujący przez skórę i mniej drażniący. Posiada właściwości łagodzenia stanu zapalnego, uzupełnia NMF (Naturalny Czynnik Nawilżający) w skórze i zwiększa jej nawilżenie. Idealnie sprawdzi się dla skór z problemem suchości, wrażliwości, trądzikiem różowatym i pospolitym. W naturSkin znajdziesz go w zabiegach spersonalizowanych Nanili, oczyszczania skóry, BioRePeel oraz Acne Ili Peel.

Kwas ferulowy

Peeling dobrze penetrujący przez kolejne warstwy skóry. Jego główne cechy to działanie fotoprotekcyjne, niwelowanie zmian powstałych w skórze pod wpływem promieniowania słonecznego, redukcja przebarwień i zapobieganie powstawaniu nowych. Posiada silne właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, redukuje zaczerwienienia, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Zwiększa efektywność witaminy C i E, dlatego dobrze jest łączyć te składniki w jednym zabiegu/produkcie. W naturSkin znajdziesz ten składnik w peelingach Nanili, terapii łączonej Healthy-aging oraz Ferulac C Glow.

Kwas mlekowy

Jako składnik NMF odpowiada za nawilżenie skóry. Jest kwasem dedykowanym każdemu rodzajowi skóry, jednak szczególnie wskazany jest cerom z uszkodzoną warstwą hydrolipidową i przesuszonym. W naturSkin znajdziesz go w zabiegach Arginin Ili Peel, Pyruvic Ili Peel, terapii łączonej MelanoStop oraz w peelingu Ferulic Complex.

Kwas pirogronowy

Ten peeling w niskich stężeniach zwiększa nawilżenie skóry oraz uzupełnia NMF. Skutecznie radzi sobie z problemem nadmiernego łojotoku, zaskórników, grudek i krostek. W większych stężeniach dochodzi do skóry właściwej i zwiększa wytwarzanie białek podporowych skóry- kolagenu i elastyny. Nada się do skór przetłuszczających się, z trądzikiem, z utratą jędrności, zmarszczkami i bliznami. W naturSkin znajdziesz go w zabiegu Pyruvic Ili Peel.

Kwas migdałowy

Ze względu na swoją budowę biochemiczną jest to peeling działający w powierzchniowych warstwach naskórka. Posiada właściwości antybakteryjne, przez co idealnie sprawdzi się w przypadku osób z trądzikiem pospolitym i dojrzałym. Kwas migdałowy przez złuszczenie zrogowaciałego naskórka powoduje rozjaśnienie powierzchniowych przebarwień. W naturSkin najdziesz go zabiegu Mandelic Ili Peel oraz terapii łączonej MelanoSTOP.

Kwas traneksamowy (TRX)

Stosunkowo nowy i bardzo ciekawy peeling. Do niedawna używany tylko w medycynie jako substancja przeciwkrwotoczna. Kwas traneksamowy hamuje przebieg stanu zapalnego toczącego się w skórze, a tym samym wycisza rumień, ale również rozjaśnia przebarwienia i przeciwdziała powstawaniu nowych. Nadaje się do skór naczyniowych, nadreaktywnych, z trądzikiem różowatym oraz z hiperpigmentacją. W naturSkin znajdziesz go w terapii łączonej MelanoSTOP.

Kwas azelainowy

Peeling o szerokim spektrum działania. Zmniejsza wydzielanie sebum, hamuje proces wytwarzania barwnika w skórze, wycisza stan zapalny. Kwas azelainowy wskazany jest w pielęgnacji cer trądzikowych, łojotokowych, naczyniowych, z trądzikiem różowatym oraz z przebarwieniami. W naturSkin znajdziesz go w zabiegu Acne Ili Peel oraz oczyszczania twarzy.
Z peelingami chemicznymi sprawa ma się jak ze wszystkim- co za dużo to nie zdrowo. Jeśli regularnie złuszczasz skórę w gabinecie kosmetologicznym, zrezygnuj już z kosmetyków z kwasami w domu, chyba, że będą to niskie stężenia podtrzymujące efekty zabiegów i dopasowane do Twojej skóry wraz z terapeutą.

Podobne artykuły z naturBloga

Pracownia kosmetologiczna naturSkin Jastrzębie - zabiegi kosmetyczne, kosmetyczka Jastrzębie, pielęgnacja skóry Jastrzębie-Zdrój

Siedziba firmy

ul. Bronisława Czecha 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10:00–17:00